df_content df_review_count
Data Sheet
Jetzt Kontakt aufnehmen
Benachrichtigung
Add to basket
incl. VAT
incl. VAT
plus shipping costs
free shipping in DE over 90€
free shipping in DE over 90€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 90€
free shipping in DE over 90€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 500€
free shipping in DE over 750€
free shipping in DE over 750€
free shipping in DE over 750€
free shipping in DE over 750€
free shipping in DE over 750€
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
free shipping in DE over 1000€
free shipping in DE over 1000€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1'500€
free shipping in DE over 1000€
free shipping in DE over 1000€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
free shipping in DE over 1500€
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
plus shipping costs
close shopping cart
Merkzettel schließen

ProLighting
  • Deutsch
  • Polish
Hotline +49 89 90 77 869 - 0
trusted shops
+49 89 90 77 869 - 0 +49 89 90 77 869 - 20
Menü schließen
  • Lighting & Effects
    • Lighting & Effects
      Lighting & Effects Show all
    • Zurück
  • Audio
    • Audio
      Audio Show all
    • Zurück
  • DJ Technic
    • DJ Technic
      DJ Technic Show all
    • Zurück
  • Trussings
    • Trussings
      Trussings Show all
    • Zurück
  • Photography
    • Photography
      Photography Show all
    • Zurück
  • Media Technic
    • Media Technic
      Media Technic Show all
    • Zurück
  • Decoration & Decoplants
    • Decoration & Decoplants
      Decoration & Decoplants Show all
    • Zurück
  • Stands
    • Stands
      Stands Show all
    • Zurück
  • Accessories
    • Accessories
      Accessories Show all
    • Zurück
  • Deals & Specials
    • Deals & Specials
      Deals & Specials Show all
    • Zurück

    Neuheiten
    Sale
    Deals

  • Log in
  • Register
  1. ProLighting
  2. Lighting & Effects
  3. Fog Machines and Accessories
  • Lighting & Effects (10175 Results)
    • Spotlights
    • Movinglights
    • Lightcontroller
    • Fog Machines and Accessories
      • Fog Machine analog
      • Fog Machine DMX
      • Fogger-Sets
      • Fogger With Light
      • Accu-Fogger
      • Firetrainer-Special
      • Upright Fogger
      • Low Fog
      • BubbleFogger
      • CO2 Fog
      • Hazer
      • Fazer
      • Fog Machine Controller
      • Accessory for Fog Machines
      • Fog Fluid Scents
      • Fluid for Fog and Haze
    • Lighteffects
    • LED Globes, LED Tubes, LED Stripes und Co
    • Stage Effects & Specialeffects
    • fair- and shop fitting
    • Lamps
    • Film- & Theatre-Lighting
    • Showlaser
Filter schließen
 Marcel
 Dodo
 Tomas
 Franzi
 Alberto
 Ewa
Kundenservice Hotline
+49 89 90 77 869 - 0
Zum Kontaktformular
Last seen
Audiophony RACER-GoAnt - Funk-Antenne
EUROPALMS Olivenbäumchen, Kunstpflanze, 90 cm
EUROLITE LED IP FL-30 SMD turquoise
dB ES 1203 Entertainment System
DMT Resolume Avenue 7.0

Fog Machines and Accessories  

Fog Machine analog
Fog Machine analog
Fog Machine DMX
Fog Machine DMX
Fogger-Sets
Fogger-Sets
Fogger With Light
Fogger With Light
Accu-Fogger
Accu-Fogger
Firetrainer-Special
Firetrainer-Special
Upright Fogger
Upright Fogger
Low Fog
Low Fog
BubbleFogger
BubbleFogger
CO2 Fog
CO2 Fog
Hazer
Hazer
Fazer
Fazer
Fog Machine Controller
Fog Machine Controller
Accessory for Fog Machines
Accessory for Fog Machines
Fog Fluid Scents
Fog Fluid Scents
Fluid for Fog and Haze
Fluid for Fog and Haze
96
  • 24
  • 48
  • 96
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
energy label
EUROLITE Set Dynamic Fog 700 + fluids
EUROLITE Set Dynamic Fog 700 + fluids
Art-Nr. 20000004
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 160.65 € 1
137.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 14 %

Add to basket
energy label
Look Viper 2.6 Deluxe Nebelmaschine DELUXE, inkl Lüfter, im Roadcase
Look Viper 2.6 Deluxe Nebelmaschine DELUXE, inkl Lüfter, im Roadcase
Art-Nr. VIPER2.6DELUXE
 
Currently not available
Retail Price: 6,911.13 € 1
5,809.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 16 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set Dynamic Fog 1200 + fluids
EUROLITE Set Dynamic Fog 1200 + fluids
Art-Nr. 20000005
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 332.01 € 1
268.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 19 %

Add to basket
energy label
Elation MAGMA FOG 1500 IP-II - MAGMA FOG 1500 IP-67 Nebelmaschine
Elation MAGMA FOG 1500 IP-II - MAGMA FOG 1500 IP-67 Nebelmaschine
Art-Nr. 1412000017
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
Smoke Factory Nebelfluid Fast Fog, 200l Fass schnellauflösendes Fluid
Smoke Factory Nebelfluid Fast Fog, 200l Fass schnellauflösendes Fluid
Art-Nr. SFFF200
Grundpreis: 1 Liter = 6.35 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,894.10 € 1
1,269.94 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 33 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Nebelfluid Fast Fog, 1000L BOX schnellauflösendes Fluid
Smoke Factory Nebelfluid Fast Fog, 1000L BOX schnellauflösendes Fluid
Art-Nr. SFFF1000
Grundpreis: 1 Liter = 4.93 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 7,345.55 € 1
4,933.99 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 33 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set NSF-250 + Smoke fluid -DSA- 5l
EUROLITE Set NSF-250 + Smoke fluid -DSA- 5l
Art-Nr. 20000081
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 379.61 € 1
307.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 19 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set NSF-350 + Smoke Fluid -DSA- 5l
EUROLITE Set NSF-350 + Smoke Fluid -DSA- 5l
Art-Nr. 20000082
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 474.81 € 1
398.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
Magmatic MagRF-T - drahtlose 433-MHz-Sendefernbedienung
Magmatic MagRF-T - drahtlose 433-MHz-Sendefernbedienung
Art-Nr. 1412000012
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
HAZEBASE Set Highpower*cased Nebelmaschine + M Fluid 5l
HAZEBASE Set Highpower*cased Nebelmaschine + M Fluid 5l
Art-Nr. 20000139
Archivearticles!
Permanently no longer available.
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ANTARI Set ICE-101 Low Fog Machine + Case
ANTARI Set ICE-101 Low Fog Machine + Case
Art-Nr. 20000368
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,605.31 € 1
1,179.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 27 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Amptown Scotty II Case S
Smoke Factory Amptown Scotty II Case S
Art-Nr. SF0171
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 288.50 € 1
215.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 25 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Nebelfluid Crawling Fog 200-Ltr Fass
Smoke Factory Nebelfluid Crawling Fog 200-Ltr Fass
Art-Nr. SFCF200
Grundpreis: 1 Liter = 9.48 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 2,830.24 € 1
1,896.84 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 33 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory SF-X9 Nebelmaschine - 400V/9000W
Smoke Factory SF-X9 Nebelmaschine - 400V/9000W
Art-Nr. SF0190
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
 
4,699.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€
Add to basket
energy label
Smoke Factory Nebelfluid Crawling Fog 1000-Ltr IBC
Smoke Factory Nebelfluid Crawling Fog 1000-Ltr IBC
Art-Nr. SFCF1000
Grundpreis: 1 Liter = 7.37 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 10,976.00 € 1
7,372.96 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 33 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set NB-60 + Smoke Fluid -C2D- 5l
EUROLITE Set NB-60 + Smoke Fluid -C2D- 5l
Art-Nr. 20000466
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 243.95 € 1
181.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 25 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set N-10 silver + B2D Basic smoke fluid 1l
EUROLITE Set N-10 silver + B2D Basic smoke fluid 1l
Art-Nr. 20000538
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 51.05 € 1
42.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Schlauchblende Spaceball II
Smoke Factory Schlauchblende Spaceball II
Art-Nr. SF70395
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 50.35 € 1
38.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 23 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set N-10 silver + B Basic smoke fluid 1l
EUROLITE Set N-10 silver + B Basic smoke fluid 1l
Art-Nr. 20000566
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 52.24 € 1
42.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 18 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Scotty II Li-Ion 400W Akkubetrieben
Smoke Factory Scotty II Li-Ion 400W Akkubetrieben
Art-Nr. SF0145
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
 
1,249.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
Smoke Factory IP Falcon 220-250V/3100W, IP64 Nebelmaschine mit neuester Technologie incl. 5 Liter Fluid
Smoke Factory IP Falcon 220-250V/3100W, IP64 Nebelmaschine mit neuester Technologie incl. 5 Liter Fluid
Art-Nr. SF0142
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Retail Price: 4,184.03 € 1
3,089.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 26 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Fire Trainer Nebelgerät IP64 230V/2300W incl. 5 Liter Fluid
Smoke Factory Fire Trainer Nebelgerät IP64 230V/2300W incl. 5 Liter Fluid
Art-Nr. SF0135
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 3,177.06 € 1
2,209.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 30 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Set NH-10 + Smoke Fluid -B2D- 1l
EUROLITE Set NH-10 + Smoke Fluid -B2D- 1l
Art-Nr. 20001021
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 141.61 € 1
118.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
ANTARI Flightcase für CH-1 Hazer - Truhen-Case mit Lenkrollen
ANTARI Flightcase für CH-1 Hazer - Truhen-Case mit Lenkrollen
Art-Nr. 31005251
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
Retail Price: 2,140.81 € 1
1,789.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 16 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE ultimate fog machine 3300W IP64 DMX with 2 sec. head-up time
HAZEBASE ultimate fog machine 3300W IP64 DMX with 2 sec. head-up time
Art-Nr. 51700146
 
Currently not available
Retail Price: 3,390.31 € 1
2,839.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Carpet Crawler Komplettpaket - Bodennebelmaschine inkl. Case, incl. 5 Liter Fluid
Smoke Factory Carpet Crawler Komplettpaket - Bodennebelmaschine inkl. Case, incl. 5 Liter Fluid
Art-Nr. SF0110
 
Available from stock
Delivery time: 5-6 business days
Retail Price: 8,255.34 € 1
6,129.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 26 %

Add to basket
energy label
Smoke Factory Carpet Crawler - CO2 Kühler (Nur Kühler und Schläuche)
Smoke Factory Carpet Crawler - CO2 Kühler (Nur Kühler und Schläuche)
Art-Nr. SF0109
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 5,350.16 € 1
3,849.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 28 %

Add to basket
energy label
ROBE Remote control Faze 1050 FT, Fog 1550 FT
ROBE Remote control Faze 1050 FT, Fog 1550 FT
Art-Nr. RO13051553
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ROBE X1 FT Pro
ROBE X1 FT Pro
Art-Nr. RO10090093
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ROBE Fog 1600 FT
ROBE Fog 1600 FT
Art-Nr. RO10090091
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ROBE Haze 500 FT Pro
ROBE Haze 500 FT Pro
Art-Nr. RO10090050
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ROBE Faze 1050 FT
ROBE Faze 1050 FT
Art-Nr. RO10090023
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
ROBE Haze 400 FT
ROBE Haze 400 FT
Art-Nr. RO10090010
Available from stock
Delivery time: 2-4 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
HAZEBASE piccola Battery-powered fog machine 12V/200W DMX
HAZEBASE piccola Battery-powered fog machine 12V/200W DMX
Art-Nr. 51700148
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,034.11 € 1
889.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 14 %

Add to basket
energy label
Magmatic MagRF-R - 433-MHz-Wireless-Empfangskarte
Magmatic MagRF-R - 433-MHz-Wireless-Empfangskarte
Art-Nr. 1412000011
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
Magmatic Sidewinder, Hochgeschwindigkeits CO2, Simulator auf Verdampfer-Basis, 22x 2 W RGBA LEDs, DMX-512 A (RDM)
Magmatic Sidewinder, Hochgeschwindigkeits CO2, Simulator auf Verdampfer-Basis, 22x 2 W RGBA LEDs, DMX-512 A (RDM)
Art-Nr. 1412000006
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 1,188.81 € 1
999.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE classic² Standard Smoke Machine 1600W 230V/50 Hz
HAZEBASE classic² Standard Smoke Machine 1600W 230V/50 Hz
Art-Nr. 51700158
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,545.81 € 1
1,279.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 17 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE hazer²-the cube Nebelmaschine - 350 Watt starke Dunstnebelmaschine mit DMX/RDM
HAZEBASE hazer²-the cube Nebelmaschine - 350 Watt starke Dunstnebelmaschine mit DMX/RDM
Art-Nr. 51700160
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,783.81 € 1
1,499.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE Base*Q Nebelfluid 25l
HAZEBASE Base*Q Nebelfluid 25l
Art-Nr. 51700202
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 355.81 € 1
297.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE Base*M Nebelfluid 5l Kanister
HAZEBASE Base*M Nebelfluid 5l Kanister
Art-Nr. 51700205
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 77.23 € 1
64.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 16 %

Add to basket
energy label
HAZEBASE Base*M Nebelfluid 25l Kanister
HAZEBASE Base*M Nebelfluid 25l Kanister
Art-Nr. 51700207
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 355.81 € 1
266.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 25 %

Add to basket
energy label
Magmatic Javelin, Hochgeschwindigkeits CO2, Simulator auf Verdampfer-Basis, 1.450 W, 34x 2 W RGBA LEDs, DMX-512 A (RDM)
Magmatic Javelin, Hochgeschwindigkeits CO2, Simulator auf Verdampfer-Basis, 1.450 W, 34x 2 W RGBA LEDs, DMX-512 A (RDM)
Art-Nr. 1412000005
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 1,160.25 € 1
959.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 17 %

Add to basket
energy label
ANTARI M-31 Funkfernsteuerung
ANTARI M-31 Funkfernsteuerung
Art-Nr. 5170299P
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 213.01 € 1
176.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 17 %

Add to basket
energy label
DJ POWER Nebelmaschine DSK-1600V LED Swing Super Jet
DJ POWER Nebelmaschine DSK-1600V LED Swing Super Jet
Art-Nr. P108468
 
Currently not available
Retail Price: 709.00 € 1
669.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 6 %

Add to basket
energy label
DJ POWER Nebelmaschine H-22V Hurricane Super Jet
DJ POWER Nebelmaschine H-22V Hurricane Super Jet
Art-Nr. P108467
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
Retail Price: 4,499.00 € 1
3,829.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 15 %

Add to basket
energy label
ANTARI DCP-12 Netzadapter für M-1 Mobile Fogger
ANTARI DCP-12 Netzadapter für M-1 Mobile Fogger
Art-Nr. 5170299U
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 141.61 € 1
117.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 17 %

Add to basket
energy label
ANTARI Z-40 Timer-Controller
ANTARI Z-40 Timer-Controller
Art-Nr. 5170299V
 
Currently not available
Retail Price: 71.28 € 1
54.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 23 %

Add to basket
energy label
DJ POWER Fluid PRO-Q für A-1 Thanos Fog Gun 330ml inkl. Tank
DJ POWER Fluid PRO-Q für A-1 Thanos Fog Gun 330ml inkl. Tank
Art-Nr. P107645
 
Currently not available
Retail Price: 32.90 € 1
30.99 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 6 %

Add to basket
energy label
DJ POWER Bodennebelmaschine X-SW2200
DJ POWER Bodennebelmaschine X-SW2200
Art-Nr. P107636
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
Retail Price: 2,299.00 € 1
1,799.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 22 %

Add to basket
energy label
DJ POWER Nebelmaschine H-1 Plus
DJ POWER Nebelmaschine H-1 Plus
Art-Nr. P107635
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
Retail Price: 1,999.00 € 1
1,629.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 19 %

Add to basket
energy label
DJ Power Nebelmaschine Fazer H-3 im Case
DJ Power Nebelmaschine Fazer H-3 im Case
Art-Nr. P105692
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
 
709.89 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
EUROLITE Smoke Fluid -B2D- Basic Nebelfluid 25L
EUROLITE Smoke Fluid -B2D- Basic Nebelfluid 25L
Art-Nr. 51703754
Grundpreis: 1 Liter = 2.76 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 95.08 € 1
68.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 28 %

Add to basket
energy label
MAGICFX 5L Fluidkanisterhalterung
MAGICFX 5L Fluidkanisterhalterung
Art-Nr. MFX3109
 
Available from stock
Delivery time: 1-3 business days
Retail Price: 202.24 € 1
183.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 9 %

Add to basket
energy label
MAGIC FX  Pro Nebel Fluid - Mittlere Dichte 5L
MAGIC FX Pro Nebel Fluid - Mittlere Dichte 5L
Art-Nr. MFX3024
Grundpreis: 1 Liter = 7.78 €
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 43.97 € 1
38.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 12 %

Add to basket
energy label
MAGICFX ECO2JET Flüssigkeitsverlängerungsschlauch 2 m
MAGICFX ECO2JET Flüssigkeitsverlängerungsschlauch 2 m
Art-Nr. MFX1806
 
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
Retail Price: 107.04 € 1
104.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 2 %

Add to basket
energy label
MAGICFX® Omega Bracket (C-T-C 140 mm) Set of 2
MAGICFX® Omega Bracket (C-T-C 140 mm) Set of 2
Art-Nr. MFX1804
Grundpreis: 1 Stück = 33.95 €
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
Retail Price: 71.34 € 1
67.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 5 %

Add to basket
energy label
EUROLITE Smoke Fluid -DSA- Effekt, 200l Nebelfluid - Sehr kurzanhaltender Nebeleffekt mit extremer Dichte
EUROLITE Smoke Fluid -DSA- Effekt, 200l Nebelfluid - Sehr kurzanhaltender Nebeleffekt mit extremer Dichte
Art-Nr. 5170435D
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,498.21 € 1
1,269.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 15 %

Add to basket
energy label
MAGIC FX ECO2JET 2x Nebelmaschine + Case + 8x Outdoorfluid
MAGIC FX ECO2JET 2x Nebelmaschine + Case + 8x Outdoorfluid
Art-Nr. MFX1801-SET05
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
 
10,099.68 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€
Add to basket
energy label
MAGICFX® ECO2JET - spezielle Nebelmaschine für CO2-ähnliche Effekte
MAGICFX® ECO2JET - spezielle Nebelmaschine für CO2-ähnliche Effekte
Art-Nr. MFX1801-SET01
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 11,087.23 € 1
10,679.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 4 %

Add to basket
energy label
MAGICFX® PSYCO2JET
MAGICFX® PSYCO2JET
Art-Nr. MFX1117
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG fiRSTcase Flightcase f. MDG ATMe + theFAN
MDG fiRSTcase Flightcase f. MDG ATMe + theFAN
Art-Nr. MDG695-0890-0010
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
 
1,309.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€
Add to basket
energy label
MDG amptown Flightcase kompakt für MDG ATMe
MDG amptown Flightcase kompakt für MDG ATMe
Art-Nr. MDG601-0895-4030
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG theFAN DMX/RDM Windmaschine
MDG theFAN DMX/RDM Windmaschine
Art-Nr. MDG505-4090-1000
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Low-Fog Nebelfluid, 200 Liter Fass
MDG Low-Fog Nebelfluid, 200 Liter Fass
Art-Nr. MDG505-4050-0130
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Low-Fog Nebelfluid, 20 Liter Kanister
MDG Low-Fog Nebelfluid, 20 Liter Kanister
Art-Nr. MDG505-4050-0121
Grundpreis: 1 Liter = 49.00 €
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
Retail Price: 1,011.50 € 1
979.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 3 %

Add to basket
energy label
MDG Neutral Nebelfluid, 200 Liter Fass
MDG Neutral Nebelfluid, 200 Liter Fass
Art-Nr. MDG505-4050-0030
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Neutral Nebelfluid, 20 Liter Kanister
MDG Neutral Nebelfluid, 20 Liter Kanister
Art-Nr. MDG505-4050-0021
Grundpreis: 1 Liter = 26.83 €
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
 
536.69 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

Topseller

Add to basket
energy label
MDG Interface DMX-512, 2-Kanal
MDG Interface DMX-512, 2-Kanal
Art-Nr. MDG505-4010-1275
 
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
 
708.05 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
MDG Protective Housing (gepolstert) für theONE
MDG Protective Housing (gepolstert) für theONE
Art-Nr. MDG505-4010-1054
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
 
1,071.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
MDG Flightcase für theONE
MDG Flightcase für theONE
Art-Nr. MDG505-4010-1050
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Vertical Flightcase für ATMe + theFAN
MDG Vertical Flightcase für ATMe + theFAN
Art-Nr. MDG505-4010-1016
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Nebelschlauch f. ICE-FOG-Compack, isoliert
MDG Nebelschlauch f. ICE-FOG-Compack, isoliert
Art-Nr. MDG505-4010-0446
 
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
 
161.25 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
MDG ICE-FOG Q-L Bodennebelgenerator (Niederdruck-Version)
MDG ICE-FOG Q-L Bodennebelgenerator (Niederdruck-Version)
Art-Nr. MDG505-4003-0050
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG ICE-FOG Compack-H Bodennebelgenerator
MDG ICE-FOG Compack-H Bodennebelgenerator
Art-Nr. MDG505-4003-0031
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Me8
MDG Me8
Art-Nr. MDG505-4002-0780
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Me4
MDG Me4
Art-Nr. MDG505-4002-0740
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Me2
MDG Me2
Art-Nr. MDG505-4002-0720
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Me1
MDG Me1
Art-Nr. MDG505-4002-0710
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG theONETM Rackversion
MDG theONETM Rackversion
Art-Nr. MDG505-4001-1010
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
MDG Atmosphere ATMe
MDG Atmosphere ATMe
Art-Nr. MDG505-4001-0200
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
Cameo INSTANT FOG 1700 PRO FLYING KIT - Flying Kit für CLIF1700PRO
Cameo INSTANT FOG 1700 PRO FLYING KIT - Flying Kit für CLIF1700PRO
Art-Nr. AHCLIF1700PROFLYKIT
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 110.50 € 1
87.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 20 %

Add to basket
energy label
Cameo INSTANT HAZE 1400 G2 - ouring Hazer mit Microprocessor Control
Cameo INSTANT HAZE 1400 G2 - ouring Hazer mit Microprocessor Control
Art-Nr. AHCLIH1400G2
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,272.18 € 1
999.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 21 %

Add to basket
energy label
Look Solutions Tiny FX PSU, Mini-Nebelgerät 70 Watt incl PowerSupply
Look Solutions Tiny FX PSU, Mini-Nebelgerät 70 Watt incl PowerSupply
Art-Nr. LOOK652
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 1,187.56 € 1
1,109.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 7 %

Add to basket
energy label
Look Tiny FX stand alone, Mini-Nebelgerät 70 Watt incl PSU
Look Tiny FX stand alone, Mini-Nebelgerät 70 Watt incl PSU
Art-Nr. LOOK651
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 954.65 € 1
819.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 14 %

Add to basket
energy label
algam Lighting - LAP VULKAN-MC - 2000 W Nebelmaschine
algam Lighting - LAP VULKAN-MC - 2000 W Nebelmaschine
Art-Nr. ALGAM633038
 
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
 
1,299.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
algam Lighting - LAP VULKAN-MC-FC - Flightcase
algam Lighting - LAP VULKAN-MC-FC - Flightcase
Art-Nr. ALGAM633039
 
Available from stock
Delivery time: 5-10 business days
 
199.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1000€
Add to basket
energy label
Chauvet Professional Amhaze Stadium 2X IP (IP65 rated)
Chauvet Professional Amhaze Stadium 2X IP (IP65 rated)
Art-Nr. CHAMHAZESTADIUM2XIP
 
Currently not available
 
1,957.55 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
Look Solutions Cryo Fog 2.300W High Pressure Bodennebelmaschine inkl. Transport-Case
Look Solutions Cryo Fog 2.300W High Pressure Bodennebelmaschine inkl. Transport-Case
Art-Nr. LOOK450
Available from stock
Delivery time: 2-3 months
Jetzt Kontakt aufnehmen
energy label
Look Solutions Cryo Fog 2.300W Niedrigdruck Bodennebelmaschine inkl. Transport-Case
Look Solutions Cryo Fog 2.300W Niedrigdruck Bodennebelmaschine inkl. Transport-Case
Art-Nr. LOOK400
 
Available from stock
Delivery time: 2-3 months
Retail Price: 5,951.81 € 1
5,139.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 14 %

Add to basket
energy label
ChauvetDJ Hurricane 1600 - 1580Watt Verdampfer-Nebelmaschine
ChauvetDJ Hurricane 1600 - 1580Watt Verdampfer-Nebelmaschine
Art-Nr. CHH1600
 
Currently not available
Retail Price: 267.75 € 1
189.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 29 %

Add to basket
energy label
ChauvetDJ Hurricane Bubble Haze X2 Q6
ChauvetDJ Hurricane Bubble Haze X2 Q6
Art-Nr. CHHBUBBLEHAZEX2Q6
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 1,249.50 € 1
829.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 34 %

Add to basket
energy label
Look Schlauchblende für Power-Tiny (Durchm. 32mm)
Look Schlauchblende für Power-Tiny (Durchm. 32mm)
Art-Nr. LOOK308
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
 
54.50 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
energy label
Look Viper NT 1300W Nebelmaschine DELUXE, inkl. 5l Regular-Fog
Look Viper NT 1300W Nebelmaschine DELUXE, inkl. 5l Regular-Fog
Art-Nr. LOOK261
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 5,962.26 € 1
4,998.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€

- 16 %

Add to basket
energy label
Chauvet Professional Vesuvio 4 IP - Advanced Vertical Nebler (IP53)
Chauvet Professional Vesuvio 4 IP - Advanced Vertical Nebler (IP53)
Art-Nr. CHVESUVIO4IP
 
Currently not available
 
5,271.70 €
incl. VAT  free shipping in DE over 1'500€
Add to basket
energy label
ChauvetPRO Vesuvio II
ChauvetPRO Vesuvio II
Art-Nr. CHVESUVIOII
 
Available from stock
Delivery time: 2-4 business days
Retail Price: 874.65 € 1
869.90 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€

- 1 %

Add to basket
energy label
Look Solutions Flightcase OctaJet, Doppelcase mit Fach für Zubehör und 4 Kanister Jet-Fluid
Look Solutions Flightcase OctaJet, Doppelcase mit Fach für Zubehör und 4 Kanister Jet-Fluid
Art-Nr. LOOK105
 
no confirmed Date
Delivery time: 1-3 weeks
Retail Price: 1,606.50 € 1
1,599.00 €
incl. VAT  free shipping in DE over 90€
Add to basket
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Services for your purchase
3 Years guarantee
For all bought products we grant 3-year guarantee in addition to the legal guarantee
GUARANTEE TERMS
To Expensive?
Contact us if we are too expensive or there is an article somewhere else more favourably
TELL US
30 Money back
To make the purchase easier for you, we offer now the Pro Lighting 30 days Money back
Money Back
Zero Shipping charges
We deliver standardpackages within Germany free of charge from 90, - € value of goods.
Shipping charges
Pay safely and comfortably
PaymentMethod1-Paypal PaymentMethod2-Rechnung PaymentMethod3-Ueberweisung PaymentMethod4-Finanzierung-Consors PaymentMethod5-Kreditkarte-VISA PaymentMethod6-Nachnahme PaymentMethod7-Sofort PaymentMethod8-AmazonPayments
Certified Shop
trusted shops
Secure shopping with Trusted Shops
  • Credit
  • Transparent costs
  • Customer Service
  • Data protection
  • SSL-Encryption
Legal
  • General standard terms and conditions
  • Imprint
  • Revocation
  • Data protection
  • battery disposal
  • Barrierefreiheit
  • Cookie-Einstellungen
Service
  • Faq
  • Shipping & delivery
  • Payment Methods
  • Safe shopping
  • Newsletter
  • Rücksendungen
Pro Lighting e.K.
  • About us
  • Stellenanzeigen
  • Inhouse Workshops & Fairs
  • DMX Calculator
  • Truss Tool
  • Partner
  • Our Team
Contact
  • +49 89 90 77 869 - 0
  • +49 89 90 77 869 - 99
  • eMail - Inquiry
  • Contact
Opening hours
Mo. - Do.:


Fr:


Sa.:
 9 - 12:30 Uhr
13 - 18 Uhr

 9 - 12:30 Uhr
13 - 16 Uhr

geschlossen
Social Media
  • Geizhals-Preisvergleich
*all prices include statutory value-added tax plus Shipping charges
1Original prices of the dealer, 2Suggested retail price

Copyright © 2021-2026 Pro Lighting e.K.

Don't wait - just finance!

Pay quick and simple in small monthly fees Simply chose Items, go to the Checkout and chose (Finanzierung) to pay

amount credited (EUR)
Installment loan calculator without residual debt insurance
Term
(in months)
Monthly
rate
Borrowing rate
(Annually bound)
Effective
interest rate
Total amount (EUR)
6 EUR0.00 0.00% 0.00% EUR0.00
12 EUR0.00 0.00% 0.00% EUR0.00
18 EUR0.00 0.00% 0.00% EUR0.00
These statements represent the representative example according to § 6a PangV.
Placement occurs only for theBNP Paribas S.A. Niederlassung Deutschland, Standort München: Schwanthalerstr. 31, 80336 Munich, Germany.
We use Cookies

Our online shop uses cookies, which help us to improve our offer and to provide our customers with the best possible service. This includes also personalised Ads. By clicking on "Accept", you agree to our cookie policy.

Helfen Sie uns, besser zu werden!
Was für Sie interessant war, können weiter wir nach vorne sortieren.
Erlauben Sie uns,  solche Informationen zu nutzen, um unseren Shop zu verbessern.

Erlaubt Datenübermittlungen an Solute (Billiger.de)
Erlaubt Datenübermittlungen an Google Ads
Erlaubt Datenübermittlungen an Google Analyticst
Erlaubt Analyse-Cookies von Google
Stellt die Funktionalität von Ekomi bereit
Stellt die Funktionalit?t von Toolbox.ChannelAdvisorTracking bereit.
Stellt die Funktionalität von Toolbox.Doofinder bereit.
Stellt die Funktionalit?t von Toolbox.FacebookTracking bereit.

Käuferschutz, Chat-Support, Kontaktformular, Händlerbewertungen und ähnliches

Stellt die Funktionalität von Trusted Shops bereit

Bevorzugen Sie personalisierte Werbung? 
die konstruktive Vorschläge und aktuelle Angebote zu Ihren Sucheingaben bietet?
Oder lieber allgemeines "Hintergrundflimmern"

Erlaubt das Anzeigen von personalisierter Werbung
Erlaubt Werbe-Cookies von Google
Erlaubt Senden von Nutzerdaten an Google für Online-Werbezwecke
Erlaubt Personalisierungs-Cookies von Google
Erlaubt Datenübermittlungen an Google Ads Dynamic Remarketing

- ohne diese Cookies geht es nicht -
zum Beispiel (aber nicht ausschließlich):
Warenkorb, Merkzettel, Sprache, Artikelsortier-Reihenfolge, Loginstatus, Brutto/Netto Preiseinstellung, ...

Auch bestimmte Zahlungsarten verlangen bestimmte Cookies.
Diese Option kann nicht abgelehnt werden.
Ohne diese Cookies können Sie nur telefonisch oder per Brief bestellen.

Erlaubt Cookies von Google für Website-Funktionen
Erlaubt Cookies von Google für Schutzmechanismen